Antwerpse start-up haalt 1,9 miljoen op voor zuiniger verwarming
De Antwerpse start-up Hysopt heeft 1,9 miljoen euro kapitaal opgehaald. Het bedrijf ontwikkelt software waarmee koel- en verwarmingsinstallaties veel zuiniger worden.
Hysopt - een spin-off van de Universiteit Antwerpen - overtuigde onder andere het investeringsfonds Qbic en Karl Willemen om geld op tafel te leggen. Die laatste is de oprichter van de kmo Resus, gespecialiseerd in sensortechnologie om corrosie in verwarmingsinstallaties op te sporen.
Hysopt is nog klein, maar is aan een steile opmars bezig. 'We hebben al 50 klanten', zegt CEO Peter Van Roosbroeck. Hysopt heeft al projecten met grote bedrijven, installateurs en studiebureaus op de teller staan: Van Marcke, Atlas Copco, Engie Cofelec, Viessmann, enzovoort.
De omzet verdubbelde vorig jaar tot boven 600.000 euro en de ambitie is om in de tweede helft van volgend jaar winstgevend te zijn. Hysopt is actief in België en Nederland. Het wil met het verse geld de commerciële activiteiten in het VK, Duitsland en Scandinavië uitbouwen.
Hysopt laat technische ontwerpers toe om grote en complexe verwarmings- en koelinstallaties (in bijvoorbeeld woontorens, ziekenhuizen, scholen, bedrijven) met behulp van simulatiesoftware te optimaliseren en alle componenten perfect op elkaar af te stemmen. 'Je ziet overal installaties die overgedimensioneerd zijn', klinkt het. 'Te grote ketels, pompen, kleppen en buizen. Met onze software kan je tientallen procenten energie besparen.'
Meest gelezen
- 1 Is correctie Magnificent Seven koopkans of voorbode van groter onheil?
- 2 Ondernemers bouwen in Oostende fabriek van 300 miljoen die voedingsafval omzet in mest
- 3 Topkoers BNP Paribas maakt Belgisch belang in bankreus rijp voor verkoop
- 4 Syensqo-CEO Ilham Kadri: 'We zijn Europees, maar om hier te investeren is een businesscase nodig'
- 5 Het Europese antwoord op de Trump-tarieven: terugslaan met gelijke munt
Fondsen in Software / Hardware / Technologie
- Pictet - Robotics P EUR
- Econopolis Funds Econopolis Exponential Technologies A EUR
- Belfius Equities Robotics & Innovative Technology C (Unhedged)
- Pictet - Digital P EUR