Advertentie

Unilin koopt uitvinder laminaat

De West-Vlaamse hout- en laminaatspecialist Unilin, onderdeel van de Amerikaanse groep Mohawk, versterkt zich met sectorgenoot Pergo. Pergo was in de jaren 70 naar eigen zeggen de uitvinder van het laminaat.

Pergo was in 2011 goed voor een omzet van 320 miljoen dollar (248 miljoen euro) en heeft productie in de VS en Zweden. Het bedrijf was sinds 2007 in handen van Pfleiderer, een Duitse groep die echter recent in financiële problemen kwam. Om de enorm opgelopen schuldenberg te verlichten zette Pfleiderer vorig jaar Pergo in de etalage.

Toen al werd gesuggereerd dat Mohawk interesse zou kunnen hebben, vooral omdat Pergo een sterke positie bekleedt op de Amerikaanse markt.

Advertentie

Pfleiderer mikte aanvankelijk op een verkoop voor de zomervakantie, maar de deal vroeg uiteindelijk meer tijd. Mohawk koopt de business nu voor 150 miljoen dollar in cash (116 miljoen euro).

Pergo zal binnen de groep Mohawk vallen onder Unilin, het West-Vlaamse bedrijf dat alle houten en laminaatvloeren overkoepelt en bij ons vooral bekend is van het merk Quick-Step.

Unilin, dat in 2005 voor 2,2 miljard euro werd overgenomen door de Amerikaanse groep, wordt dankzij de overname de op één na belangrijkste divisie binnen Mohawk, na tapijt maar voor de tegels.

Unilin was vorig jaar goed voor een omzet van 1,34 miljard dollar (1 miljard euro) en een operationeel resultaat van 127 miljoen dollar. Het is de meest rendabele afdeling binnen de hele groep.

Mohawk publiceert vrijdag kwartaalcijfers.

Advertentie

In het nieuws

Alle artikels meer
Meeste Belgische bedrijven durven geen dividendverhoging aan
2024 was een behoorlijk jaar voor de Belgische genoteerde bedrijven, zonder grand cru-allures. De meeste slaagden erin hun nettowinst en operationele cijfers op te krikken. Maar slechts een minderheid verhoogt het dividend. Voor 2025 zijn de bedrijven uiterst voorzichtig wegens de handelsspanningen.
Gesponsorde inhoud