Verzekeraar P&V boekt meer winst en premie-inkomsten
P&V heeft vorig jaar meer premie-inkomsten geboekt. Ook de winst van de verzekeraar steeg, maar de solvabiliteitsratio kende een daling.
De verzekeraar P&V, ook bekend van merken als Vivium en Actel, is volgens de jongste cijfers van de beroepsfederatie Assuralia (van 2021) het nummer zeven op de Belgische verzekeringsmarkt, met een marktaandeel van 6,1 procent. Dat aandeel is ongeveer gelijk verdeeld over leven en niet-leven. P&V is ook een belangrijke aandeelhouder van de coöperatieve apotheekgroep Multipharma.
De verzekeraar tekende vorig jaar 1,83 miljard euro aan premie-inkomsten op. Dat is een stijging van 3,8 procent tegenover het jaar ervoor. Vooral in schadeverzekeringen (niet-leven) was er opnieuw een stijging, met 8,5 procent. De nettowinst nam met 12 procent toe tot 42,5 miljoen euro. Dat is het gevolg van een beter technisch resultaat (uit verzekeringen), afgezet tegen een slechter financieel resultaat uit beleggingen. Ook de lagere belastingen hielpen een handje.
Solvabiliteit
Een van de minder goede evoluties is de daling van de solvabiliteitsratio van 177 naar 172 procent. Dat laatste cijfer blijft wel sterk en is hoger dan de 159 procent van 2020. Het eigen vermogen steeg, maar de risico's die in aanmerking komen voor de berekening van de ratio namen ook toe.
P&V kwam twee jaar geleden in het nieuws met de helemaal verkeerd uitgedraaide overname van de nichespeler Private Insurer. De groep zag zich genoodzaakt Private Insurer al kort na de overname op te doeken, wat heel wat geld kostte. Ook vorig jaar woog Private Insurer, dat in vereffening is, nog op de cijfers, onder meer door hogere provisies voor de afwikkeling door de inflatie. Er lopen nog rechtszaken rond het dossier en er zijn er nog meer op komst.
Meest gelezen
- 1 Tienduizenden zieken zitten onterecht thuis
- 2 Trumps vete met Zelensky scheurt westerse alliantie uiteen
- 3 De must-reads van het weekend
- 4 Gesprek Trump en Zelensky ontaardt in scheldpartij: 'Jij flirt met derde wereldoorlog'
- 5 De middenstand regeert het land niét, zegt econoom Johan Lambrecht: 'Managers zijn geen ondernemers, maar ze kapen wel het debat'