De Amerikaanse fondsenbeheerder Goldman Sachs Asset Management wint de award voor beste fondsenbeheerder in België, uitgereikt door de zakenkranten De Tijd en L’Echo.
Nu banken opnieuw gretig in hun spaarrentes knippen, biedt intussen meer dan 30 procent van de spaarboekjes een rente van minder dan 1 procent. De rente verdubbelen kan nochtans heel eenvoudig, zelfs bij uw eigen bank.
Wie vandaag een fonds in portefeuille heeft dat belegt in obligaties, moet bij de verkoop ervan een belasting betalen op de meerwaarde uit de obligatiebeleggingen. Is die zogenaamde Reynderstaks wel verzoenbaar met de solidariteitsbijdrage die de nieuwe federale regering wil invoeren?
Het regeerakkoord mag dan wel de grote principes van de meerwaardebelasting bevatten, de concrete uitwerking ervan in wetteksten brengt tal van praktische problemen en discussies met zich mee. Hoe wordt in het buitenland omgegaan met die obstakels?
Geen enkel Belgisch aandelenfonds deed het in 2024 beter dan de Bel20-tracker, maar over een periode van tien jaar blijkt de Brusselse beurs wel een walhalla voor de actieve belegger.
39.000 Belgische retailbeleggers hebben in de eerste negen maanden van 2024 voor het eerst een ETF gekocht. Passief beleggen is duidelijk in opmars: het gaat om dubbel zoveel mensen als in dezelfde periode in 2023, blijkt uit cijfers van de FSMA.
Formateur Bart De Wever heeft in zijn jongste supernota het voorstel over een nieuwe meerwaardebelasting bijgestuurd en stelt voor om de effectentaks te verhogen. Wat staat in het document?