1. Markten Live
  2. Live blog
live

Powell en omikron duwen Wall Street flink in het rood

De Europese beurzen speelden dinsdag de winsten van maandag weer kwijt. November was voor hen de slechtste maand van het jaar. Twee bedrijven die in december hun beleggersdag organiseren, stonden in Brussel onder druk: AB InBev en Ontex.
  • Wall Street sluit flink lager

    Fed-voorzitter Powell en omikron duwden de Amerikaanse beurzen stevig in het rood. Powell overweegt sneller te taperen en zei dat het niet langer passend is om het woord 'tijdelijk' te gebruiken om de inflatie te omschrijven. Zijn woorden wakkerden de vrees voor een snellere renteverhoging aan. De Dow Jones verloor 1,9 procent.

  • Groen licht in VS voor sepsistest van Biocartis

    De Amerikaanse geneesmiddelenwaakhond FDA geeft toestemming om SeptiCyte RAPID, een snelle test die werkt op het Idylla-platform van Biocartis , in de VS op de markt te brengen. Een jaar geleden was er al groen licht voor de sepsistest in Europa.

    De test werd ontwikkeld door Biocartis’ partner Immunexpress. Dit in Seattle gevestigd moleculair diagnostisch bedrijf zal ook de commerciële uitrol in de VS op zich nemen. ‘Voor Biocartis zullen de commercialiseringsinspanningen in de VS naar verwachting de installed base van Idylla™ in de VS uitbreiden en de volumegroei van de cartridges versterken’, zegt Biocartis in een persbericht.

    Sepsis of bloedvergiftiging is een levensbedreigende reactie van het lichaam op een infectie die het immuunsysteem ontregelt. In 40 tot 60 procent van de gevallen zijn artsen het oneens over de juiste behandeling omdat er op dat moment geen nauwkeurige diagnostiek beschikbaar is die uitsluitsel kan geven. Conventionele technieken zijn traag en vaak niet erg nauwkeurig. De sepsistest van Immunexpress/Biocartis levert binnen ongeveer een uur resultaten op.

  • Shurgard neemt magazijn in Morangis in gebruik

    Shurgard heeft in Morangis, in de Parijse regio, een nieuw zelfopslagmagazijn van 5.700 m² en met 850 units in dienst genomen. Het bedrijf telt nu 42 opslagplaatsen in Parijs en de voorsteden van de Franse hoofdstad, terwijl in de regio nog vier projecten in de pijplijn zitten.

  • Iep Invest keert interim-dividend uit

    Op basis van de tussentijdse resultaten over de eerste tien maanden van het jaar heeft de raad van bestuur van Iep Invest besloten een interim-dividend uit te keren van 2 euro bruto per aandeel (of 1,4 euro netto). Het is betaalbaar op 16 december. Het aandeel Iep Invest zal op 2 december ex coupon noteren.

    Iep Invest is een monoholding die 66,97 procent van het vastgoedbedrijf Accentis in handen heeft.

  • Deceuninck wordt co-sponsor Alpecin-Fenix

    In mei trok Deceuninck zich terug als medehoofdsponsor van de wielerploeg Deceuninck-Quick-Step. De producent van pvc-profielen duikt nu op met een nieuw contract: hij wordt co-sponsor van het Alpecin-Fenix-team. De sponsordeal gaat volgend jaar van start.

    ‘Met dit nieuwe engagement bevestigt Deceuninck zijn sterk geloof in de kracht van de wielersport’, klinkt het in een persbericht.

    De grootste naam in de ploeg Alpecin-Fenix is Mathieu van der Poel, maar ook de sprinters Jasper Philipsen en Tim Merlier maken er deel van uit.

    Deceuninck gaat niet alleen de profwielerploeg bij de mannen sponsoren, maar ook de mountainbike-, cyclocross- en vrouwenelitewielerploeg van het team.

  • Kooptip maakt van Roularta Brusselse primus

    De mediagroep Roularta  was de sterkste stijger op Euronext Brussel (zie ook post 16u24). Bart Goemaere (Beurstips) tipte Roularta vandaag in Het Nieuwsblad. Goemaere heeft een koersdoel voor ogen van minstens 30 euro. Hij houdt daarbij rekening met een mogelijk uitkoopbodscenario van de familie De Nolf.

    Crescent  was overigens ook een kooptip van Goemaere in Het Nieuwsblad. Dat aandeel won vandaag 5 procent. 


  • Powell overweegt snellere afbouw stimulus

    Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve, zei dinsdag tijdens een hoorzitting voor het Senate Banking Committee dat de sterke Amerikaanse economie en de hoge inflatie een snellere afbouw van het obligatie-aankoopprogramma kunnen rechtvaardigen – ook al vormt de nieuwe coronavariant omikron een nieuw risico voor de economische vooruitzichten.

    Powell is van plan een versnelling van de tapering al op de volgende rentevergadering te berde te brengen. Hij spreekt over een beëindiging ‘enkele maanden vroeger’ dan nu voorzien. Als de Fed zijn aankopen vanaf november maand na maand met 15 miljard afbouwt, zouden de obligatieaankopen in juni stilvallen volgens de huidige timing.

    Powel zei ook dat hij tegen de volgende rentevergadering, over een tweetal weken, meer data en informatie hoopt te hebben over omikron.

  • Europese beurzen verloren 4,4 procent in november

    Op de laatste beursdag van november gingen de Europese beurzen weer lager. Het matige herstel van maandag werd zo tenietgedaan. De Euro Stoxx 50 sloot 1,1 procent lager, de bredere Stoxx Europe 600 verloor 0,9 procent.

    Over de hele maand november speelde de Euro Stoxx 50 4,4 procent kwijt en ging de Stoxx Europe 600 2,6 procent lager. Voor de Euro Stoxx 50 was november nog slechter dan september (-3,5%) en dus de slechtste maand van het jaar.

    In Brussel zakte de Bel20 dinsdag 0,6 procent tot 4.113,40 punten. AB InBev (-3,1%) voerde de dalers aan, samen met Aperam (-1,9%) en Argenx (-1,55%). Voor wat opwaartse kracht zorgden KBC (+2%), Telenet (+1,2%) en Elia (+0,7%).

  • Moderna onderuit op Wall Street

    Moderna  maakt een tuimeling van 8 procent.

    Meer in ons Wall Street-overzicht hier

  • ‘Omikron is een koopgelegenheid’

    Dat is althans de mening van Sébastien Galy, senior macrostrateeg bij Nordea Asset Management. ‘De onzekerheid rond deze nieuwe variant betekent dat de markt weken zal nodig hebben om uit te vissen of sommige vaccins werken. In zo een periode – waarin het pad van groei en inflatie tijdelijk onvoorzienbaar is -  impliceert gepositioneerd zijn voor het worstcasescenario dat langlopend Amerikaans staatspapier gunstig is. Omdat een verstrakking (van het monetair beleid, red.) door de ECB wellicht zal worden uitgesteld, betekent dit een koopkans voor Europese aandelen en Europees krediet.’

    Hij voegt er meteen een waarschuwing aan toe: financiële analyse van bedrijven is cruciaal, zeker in onvoorspelbare omstandigheden. Met andere woorden: er zijn koopkansen maar doe je huiswerk voor je investeert.

  • Roularta veert sterk op

    Het aandeel van de West-Vlaamse mediagroep Roularta beleeft een topdag. Het schoot even bijna 9 procent hoger. Intussen is de winst wat gekalmeerd, maar er blijft nog altijd 6 procent over tot 16 euro. Dat alles speelt zich af zonder specifiek nieuws – voor zo ver we konden achterhalen – en bij een stevig volume van 12.540 stukken, meer dan 5 keer zoveel als op een doorsnee handelsdag.

    Op 27 oktober bereikte Roularta met 16,50 euro zijn hoogste koers van het jaar. Dat was precies op de dag waarop een punt werd gezet achter De Streekkrant – iets wat al begin september was aangekondigd. Sinds die piek verzwakte het aandeel stelselmatig, tot het maandag (+2,4%) begon te herstellen. Een beweging die vandaag dus fors versnelt.

  • Degroof Petercam: 'Aandelen beste bescherming tegen inflatie'

    ’De 4,9 procent inflatie in de eurozone zal heel dicht bij het toppunt zijn. De basiseffecten gaan eruit en de inflatie zal zakken naar 2,5 procent in 2022. In 2023 verwachten we 1,7 procent inflatie’, zegt hoofdeconoom Hans Bevers van Degroof Petercam in zijn jaarvooruitzichten. Bij die jaarvooruitzichten kwamen we in het verleden wel eens geïndexeerde obligaties of goud tegen, als bescherming tegen inflatie. Dat was vandaag niet het geval.

    ‘Op deze activaklassen hebben we winst genomen, vermits we ook een daling van de inflatie verwachten’, zegt strateeg Jérôme van der Bruggen. ‘Bovendien zijn aandelen eigenlijk beter, mocht de inflatie toch nog positief verrassen. We zetten bijvoorbeeld in op bankaandelen, die profiteren van een hogere langetermijnrente. En we beleggen in cyclische industriële bedrijven, zoals TotalEnergies.’

  • Rode opening in New York

    Een minuut na de openingsbel zakt de Dow Jones 0,8 procent en de S&P500 0,7 procent. De Nasdaq Composite verzwakt iets minder, 0,4 procent.

  • ‘Behandeling Regeneron mogelijk minder efficiënt tegen omikron'

    Regen-Cov, het antilichamenmiddel van Regeneron Pharmaceuticals om corona te behandelen, is mogelijk minder doeltreffend tegen de nieuwe variant omikron. Ook voor andere geneesmiddelen die worden ingezet bij ernstige coronabesmetting kan dat het geval zijn. Daarvoor waarschuwt Regeneron. Het farmabedrijf voegt eraan toe dat verdere analyses bezig zijn om dit te bevestigen en te kwantificeren.

    Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie en wetenschappers zal het weken duren om uit te maken of omikron ernstige ziekte kan veroorzaken en of bestaande vaccins beschermen tegen de nieuwe variant.

    In de voorbeurshandel verliest het aandeel Regeneron ruim 2 procent.

  • Solvay-gesel klopt op tafel bij Glencore

    Activistenfonds Bluebell Capital vraagt ​​de Zwitserse mijnbouwgigant Glencore om afstand te doen van thermische steenkool. In een brief aan de grondstoffengigant zegt het fonds dat Glencore een cruciale rol speelt in de energietransitie met name via koper, kobalt en zink. 'Desalniettemin blijft Glencore een complex verhaal met een moeilijke bagage en dat weegt op de koers', aldus Bluebell in de brief.

    'Vanwege zijn activiteit in kolen is Glencore geen bedrijf waarin investeerders die duurzaamheid centraal stellen in hun beleggingsproces kunnen investeren', zegt dit fonds, dat vooral naam heeft gemaakt door zijn confrontatie met de Franse groep Danone, wat leidde tot de afzetting van zijn voormalige CEO Emmanuel Faber. Ook bij Solvay eist Bluebell het afzetten van topvrouw Ilham Kadri door vermeende mileunalatigheden nabij een Italiaanse sodafabriek van Solvay. 

  • Wall Street op weg naar verlies

    De Dow Jones is op weg naar een 1,1 procent lagere opening, de Nasdaq zou 0,5 procent lager openen. 

    De Dow Jones bevat in vergelijking met Nasdaq meer heropeningsaandelen en is dus vatbaarder voor slecht nieuws over het omikron-virus. Bovendien profiteren de groeiaandelen op Nasdaq van de daling van de langetermijnrente. Dat heeft immers een groot effect op hun waardering. 

    De Amerikaanse tienjaarsrente noteert dankzij de vlucht naar veiligheid momenteel 7 basispunten lager op 1,43 procent. 

  • Polen gaat inflatie te lijf via btw-verlaging

    Polen zal de btw op verwarming verlagen als onderdeel van een pakket maatregelen om de inflatie te verlagen, zei premier Mateusz Morawiecki zonet op een persconferentie. Een nieuwe flashraming toont dat de inflatie in Polen steeg tot 7,7 procent, het hoogste peil in twee decennia.

    Dit levert kopbrekens op voor de Poolse regering, wiens electoraal succes berustte op het verhogen van de koopkracht van 'de gewone Pool' met sociale uitkeringen en verhogingen van het minimumloon.

    De btw op verwarming wordt verlaagd van 23 naar 8 procent. 

  • Gasprijs gaat opnieuw door 100 euro

    De Europese gasprijs heeft opnieuw de grens van 100 euro per megawattuur (MWh) bereikt. Een eerste koudeprik in combinatie met een beperkt Russisch aanbod stuwt de prijzen.  De Europese gasprijs noteert al enkele maanden extreem hoog. Een hoge vraag in combinatie met een beperkt aanbod zorgt voor recordprijzen.

    Paniek over gastekorten zorgde begin oktober nog voor een historisch record van meer dan 160 euro/MWh.   De voorbije weken was er evenwel een daling ingezet na beloftes van Rusland om de gaskraan richting Europa wat verder open te draaien.

  • JP Morgan: 'Omikron zal beursoptimisme niet fnuiken'

    De strategen van JP Morgan zien in de nieuwe omikronvariant weinig risico op een voortzetting van het economisch herstel in 2022. In een nieuwe vooruitblik verwachten de Amerikaanse grootbank dat Europese aandelen beter zullen presteren dan Amerikaanse, dat Chinese aandelen het beter zullen doen dan andere opkomende markten en dat opkomende markten het beter zullen doen dan ontwikkelde markten.

  • De Bundesbank, daar zit muziek in

    Het moet niet altijd een brommende Bundesbank zijn die onze blog haalt. De Duitse centrale bank meldt trots de Duitse prijs voor online communicatie gewonnen te hebben.

    Met een wervende campagne voor IT'ers die even de clichés van een Bundesbanker onderuit haalt. Een campagne waar muziek in zit.

    Maar geen reggae zegt de Bundesbank met een knipoog naar de collega's van de Bank of Jamaica

    De 'wervende' IT-campagne van de Bundesbank

  • Berenberg ziet koersverdubbeling voor Mithra

    Berenberg verhoogt het koersdoel van Mithra  van 33 naar 37 euro, dat is goed voor een verdubbeling ten opzichte van de huidige koers. De specialist in vrouwengeneeskunde organiseerde maandag een allereerste beleggersdag. Daar wist CEO Leon Van Rompay -gekend voor zijn bevlogen spreekstijl - blijkbaar een prima indruk te maken. 'We vertrokken met hernieuwd vertrouwen in de waarde van de pijplijn', schrijft Berenberg, 'die waarde wordt door de markt onvoldoende gewaardeerd'.

    Wij vertrokken op de beleggersdag met een hernieuwd vertrouwen in de waarde van Mithra's pijplijn.

    Berenberg

    Op de beleggersdag werd een krachtige strategie onthuld rond Donesta, een middel tegen opvliegers voor vrouwen in de menopauze die naast anti-conceptiepil Estelle een hoeksteen is in de waardering van het bedrijf. Ook ging Mithra dieper in op de strategie om zijn pijplijn uit te breiden. Daartoe werd een partnership getekend met het Franse BCI Pharma om twee patenten te verwerven voor zogenaamde CSF1R-remmers. De eerste focus zal liggen op de behandeling van kankers bij vrouwen (baarmoederhals, borst) en endometriose, een aandoening aan het baarmoederslijmvlies. 

  • Een overzicht van de Brusselse beursdag?

    Onze 'triple-A'-beursspiegel focust op AB InBev, Avantium en Azelis. En naast de alfa is er natuurlijk ook de Griekse letter omikron die bij monde van enkele paniekzaaiers de beursgemoederen verhit. 

  • Inflatie eurozone stijgt naar recordhoogte

    De inflatie in de eurozone is in november gestegen naar 4,9 procent, tegenover 4,1 procent in oktober. Dat is het hoogste peil sinds de invoering van de euro in 1999.

    De zeer hoge inflatie is vooral te wijten aan de forse klim van de energieprijzen. Energieproducten zijn 27,4 procent duurder dan een jaar geleden. De kerninflatie, zonder voeding en energie, steeg naar 2,6 procent, versus 2 procent.

  • Ontex glijdt naar vers diepterecord af

    Ontex  duikt opnieuw 3,9 procent lager naar 7,18 euro, een vers dieptepunt en 35 procent onder het peil van Nieuwjaar. Het aandeel staat onder druk sinds de luierfabrikant eerder deze maand waarschuwde dat de kosteninflatie de winstmarges zwaar onder druk zet. Dat is bijzonder onwelgekomen nieuws voor een bedrijf dat worstelt met een (te) hoge schuldenlast

    Ontex-CEO Esther Berrozpe geeft op 15 december op een virtuele beleggersdag een strategische update. De lat ligt laag: voorganger Charles Bouaziz zag in mei 2019 het aandeel Ontex in real-time imploderen terwijl hij op een Londense beleggersdag zijn ideeën ontvouwde. 

    -35%
    Kosteninflatie = aandelendeflatie
    Het aandeel Ontex verloor sinds begin dit jaar 35 procent

  • Cofinimmo versterkt zich in zorgvastgoed

    Een nieuwtje van gisteren nabeurs dat we u niet willen onthouden. Cofinimmo  verwierf een woonzorgcentrum in Chanteloup-les-Vignes, op een veertigtal kilometer van Parijs. Het pand heeft een conventionele waarde van ongeveer 17 miljoen euro. Het woonzorgcentrum is uitgerust voor bewoners met speciale noden, bijvoorbeeld ouderen die zwaar gedesoriënteerd zijn of cognitieve problemenen hebben.

    Het zorgcentrum is verhuurd aan uitbater DomusVi, waarmee Cofinimmo sedert januari samenwerkt.

  • Drukke handel in Euronext

    En we bedoelen wel degelijk 'in' en niet 'op' Euronext  . De handel in het aandeel van de beursuitbater is buitengewoon druk vandaag. Met reeds 132.000 stuks verhandeld ligt het volume drie keer hoger dan gebruikelijk. 

  • UCB sluit overeenkomst met Chiesi rond fibrosemiddel

    UCB  sluit een overeenkomst met het Italiaanse farmabedrijf Chiesi rond het middel zampilimab. De overeenkomst verleent Chiesi wereldwijde exclusieve rechten om zampilimab te ontwikkelen, te produceren en te commercialiseren. UCB zal een voorafbetaling ontvangen, toekomstige mijlpaalbetalingen en royalty's op de nettoverkoop.

    Zampilimab is een monoklonaal antilichaam gericht tegen transglutaminase2 (TG2), een enzym dat betrokken is bij bindweefselaandoeningen.

    De ontvangen som is niet bekendgemaakt maar zal volgens Kepler Cheuvreux 'niet omvangrijk' zijn. 

  • 'Koers Azelis houdt al rekening met sterke groei'

    Degroof Petercam start de opvolging van chemiedistributeur Azelis  met een houdadvies en een koersdoel van 28,4 euro. Het beurshuis trapt de research af met een lofzang: Azelis zit in een sterke groeimart die bovendien sterk gefragmenteerd is en ruimte biedt om interessante overnames te doen. Het bedrijf heeft weinig schulden en kijkt aan tegen een sterke groei in 2021 na de  covid-dip in speciaalchemie van vorig jaar. Een mix van operationele hefboomeffection, een betere productmix en een focus op digitalisering kunnen voor hogere marges zorgen.

    De discount van Azelis ten opzichte van IMCD is beperkt.

    Luuk van Beek
    Degroof Petercam

    Toch zit al het bovenstaande volgens analist Luuk van Beek al grotendeels in de koers. 'Azelis heeft een kleine korting op sectorgenoot IMCD dat een veel langer track record heeft en met een grote premie ten opzichte van zijn sector noteert', stipt van Beek aan. 

  • Onheilsprofeet du jour: Stéphane Bancel van Moderna

    De huidige coronavirusvaccins zullen waarschijnlijk niet effectief zijn tegen de nieuwe Omikronvariant. Dat zijn de woorden van Stéphane Bancel, CEO van Moderna in een interview met Financial Times. Het produceren van voldoende vaccins die optimaal werken tegen de variant, zou maanden in beslag nemen zei hij.

    Het produceren van voldoende vaccins die optimaal werken tegen de variant, zou maanden kunnen duren, zei hij. Bancel acht het onmogelijk dat de huidige vaccins zowel tegen Omikron als tegen de Delta-variant werken, wat zou kunnen leiden tot meer zieken of ziekenhuisopnames.

    Let wel: een genuanceerder boodschap is te horen bij Pfizer/BioNTech. Daar vinden ze het te vroeg om uitspraken te doen en zullen ze binnen twee weken uitsluitsel geven of er een specifiek 'Omikron'-boostershot nodig zal zijn.

  • Dochter van Zara-oprichter wordt voorzitter van moedergroep

    Op 31 maart neemt Pablo Isla Alvarez afscheid als voorzitter van Inditex. Marta Ortega Pérez, de jongste dochter van de 85-jarige Zara-stichter Amancio Ortega, zal vanaf dan de honneurs waarnemen als voorzitter van de Spaanse moedergroep. Die omvat onder meer de merken Zara, Massimo Dutti, Pull & Bear en Berhska.

    De 37-jarige Pérez werkt al haar hele leven voor de modegroep, die haar vader in 1963 uit de grond stampte. Na haar studies ging ze - onderaan op de ladder - aan de slag als winkelbediende in een Londense Zara-winkel.

  • Volvo Cars incasseert tikje

    Echt warm wordt de belegger niet van de eerste test die Volvo Cars als beursgennoteerd bedrijf aflegde. Na het kwartaalrapport (zie post van 8u35) brokkelt de autobouwer een kleine 3 procent af tot 66 kronen op Stockholmsbörsen. 

    Dat is nog altijd 25 procent boven de intekenprijs van vorige maand, 53 kronen, maar wel 20 procent onder de piek van 83 kronen kort na het stevige beursdebuut

    +25%
    Sterke start
    Volvo Cars noteert ondanks een recente terugval nog steeds 25 procent boven de intekenprijs van oktober

  • Brussel opent rood | Avantium | Elia | Nextensa

    De Bel20  is met 1 procent verlies geopend op 4.100 punten.

    Avantium  reageert mak op een vers koopadvies van het machtige beurshuis Berenberg. De ontwikkelaar van bioplastic wint 0,4 procent.

    Elia  kan in de Bel20 de  voeten droog houden. De stroomnetbeheerder scoort doorgaans op risico-averse beursdagen en verhoogde vorige week de jaarprognose dankzij een forse winstbijdrage van de onderzeese kabel Nemo Link

    Leasinvest  heet voortaan Nextensa. De eerste beursdag onder de nieuwe naam is een verliesdag. De vastgoedvennootschap - die zijn gvv-statuut opgaf - verliest 0,9 procent. 

    Bois Sauvage  wint 0,6 procent. De holding zal bij Sinterklaas-AV van Recticel  weinig verrassend tegen de verkoop van Engineered Foams stemmen, een constructie opgezet om het Oostenrijkse Greiner af te weren. 

    CFE  verliest 0,3 procent. Baggerdochter DEME is kandidaat voor een miljardenproject in de Deense Noordzee

  • Ook Nederland ziet inflatie sterk oplopen

    Kwestie van de spanning nog wat op te drijven in aanloop naar het Europese cijfer om 11 uur: na België, Duitsland en Spanje ziet ook Nederland in november de inflatie sterk oplopen, tot 5,6 procent. Ex aequo met de zuiderburen dus. 

  • Volvo ziet 'beterschap' in toelevering

    Met zijn kwartaalrapport legt Volvo Cars de eerste test af sinds de succesvolle beursgang in Stockholm, vorige maand. Over het derde kwartaal zag de autobouwer door chipschaarste - en bijhorend lagere autoproductie - dee omzet 7 procent krimpen tot 60,8 miljard kronen. De nettowinst viel bijna een derde terug tot 2,3 miljard kronen of 0,43 kronen per aandeel. 

    De toelevering is wat verbeterd in het vierde kwartaal, maar de chipschaarste blijft een rem zetten op de activiteit

    Hakan Samuelsson
    Volvo Cars-CEO

    'De toelevering is wat verbeterd in het vierde kwartaal, maar de chipschaarste blijft een rem zetten op de activiteit', zegt CEO Hakan Samuelsson. 

  • Beurzen op weg naar rode start

    Keer terug naar start. Dat lijkt de boodschap voor de Europese beurzen na het schuchtere herstel op maandag en de verkoopgolf op vrijdag

    Afgaand op de belangrijkste futures, stevenen Bel20  en Euro Stoxx50  bij de openingsbel af op een verlies van zo'n 1 à 1,5 procent. 

  • Berenberg start opvolging Avantium met koopadvies

    Een stevig opkikker voor Avantium : het al jaren krasselende bioplasticbedrijf krijgt fanmail van beurshuis Berenberg, dat de opvolging start met een koopadvies en koersdoel van 5,20 euro. 

    Het grote potentieel kan alleen gerealiseerd worden als Avantium er in slaagt vlaggenschipfabrieken te bouwen. En daar zal veel geld voor nodig zijn

    Priyanka Patel
    Berenberg-analiste

    Analiste Priyanka Patel stelt dat pef, plantaardige plastic, met de lagere ecologische voetafdruk in tijden van groter milieubewustzijn groot potentieel biedt en op dat vlak de pef-fabriek die Avantium tegen 2023 wil opstarten cruciaal is. Merk wel op de financiering van die al jaren vertraagde fabriek in het Groningse Delfzijl nog altijd niet helemaal rond is, ondanks een kapitaalronde dit voorjaar

    Tegen 2030 kan Avantium volgens de Berenberg-analiste potentieel 200 miljoen omzet genereren met een winstmarge van 30 procent, door licenties op zijn technologie te verkopen. Maar dat potentieel kan alleen gerealiseerd worden als Avantium er in slaagt vlaggenschipfabrieken te bouwen. En daar zal veel geld voor nodig zijn', waarschuwt Patel. 

    De beurskoers kan de fanmail goed gebruiken. Het aandeel noteert, occasionele rally's daar gelaten, na een lange serie ontgoochelingen aan een derde van de intekenprijs van 2017 (11 euro). 

  • Straks: Europse recordinflatie?

    Economen verwachten dat de cijferaars van Eurostat straks aangeven dat de inflatie in de eurozone in november tot 4,5 procent gestegen is, een record sinds de start van de muntunie in 1999.

    Een vooruitblik leest u in onze voorkennis: hierheen!

    Inflatie eurozone

  • Leasinvest wordt Nextensa | Facebook wordt Meta

    Twee naamswijzigingen vandaag op de koersenborden:

    • Leasinvest gaat voortaan door het leven als Nextensa met beursticker 'NEXTA', nadat de buitengewone aandeelhoudersvergadering van gisteren groen licht gaf
    • Facebook verandert nu ook officieel op het koersenbord van Nasdaq in Meta, met beursticker 'MVRS'
  • De hello goodbye bij Twitter

    Pittig dagje gisteren voor Twitter.   Bij het socialemediabedrijf onthaalden beleggers initieel berichten over de exit van oprichter Jack Dorsey - er was al langer kritiek op zijn dubbele rol, aangezien hij ook CEO van betaaldienstbedrijf Square is - positief. 

    Tot Dorsey zelf in - noblesse oblige - een tweet zijn exit bevestigde. En meteen ook zijn opvolger bekendmaakte: Parag Agrawal. Die tot nog toe een vrij 'low profile' figuur was bij Twitter, vandaar dat beleggers initieel sceptisch reageren en de eerdere koerswinst weer wegsmolt. 

  • .. en de beurzen in het Verre Oosten

    De beurzen in het Verre Oosten hebben het net als die in Europa moeilijker dan Wall Street om weer in rallymodus te geraken. In Tokio is er bescheiden herstel, maar Seoul is nu alle winst sinds begin 2021 kwijt en ook Hong Kong blijft onder druk staan. 

  • ... in tegenstelling tot de Federal Reserve ...

    Terwijl Wall Street omicron achter zich laat, tobben centrraal bankiers wel over de potentiële impact van de virusvariant. 

    Dat leert de tekst van de toespraak die Fed-voorzitter Jerome Powell deze middag op een hoorzitting in de Senaat zal voorlezen, een tekst die de centrale bank maandagavond al publiceerde. 'Het opduiken van omikron vormt een risico voor de tewerkstelling en de economie en verhoogt de onzekerheid rond de inflatie', stelt Powell. 

    Uiteraard: in de mate dat omikron de centrale bank de geplande sitmulusexit nog méér met fluwelen handschoenen laat aanpakken, hebben beleggers op Wall Street er tot nader order vrede mee. 

  • Wall Street laat omikron achter zich ...

    Goedemorgen! We starten met een blik op Wall Street. 

    Daar hebben beleggers de zorgen over de nieuwe virusvariant, omnicron, weer achter zich gelaten. Dow Jones  én Nasdaq  boekten broederlijk winst. The Wall Street Journal leek in een editoriaal de stemming bij beleggers samen te vatten: 'The Omicron Non-Emergency'. 

    ©AFP

Meer uit Markten Live

Gesponsorde inhoud