Waarom beperken tot de Belgische markt als de hele wereld openstaat voor private equity investeringen? Sinds 2018 haalde Integra al 650 miljoen euro op voor hun globale private equity fondsen. Hun derde internationale fonds bouwt verder op het succes.
Private equity (PE) is voor veel vermogende Belgen de groeimotor van hun portefeuille. Alleen kleuren die investeringen vaak exclusief Belgisch of Europees. ‘Daarmee loopt u een concentratierisico’, zegt Johan Heirbrandt, medeoprichter en partner bij Integra.
‘Diversificatie is een van de fundamenten van beleggen, en dat geldt evengoed voor private equity. Door internationaal te investeren, dekt u zich beter in tegen geopolitieke en economische ontwikkelingen die één land of regio kunnen treffen. Elke regio heeft ook unieke troeven: de VS heeft sterk ontwikkelde kapitaalmarkten, een innovatieve cultuur en goedkope energie. Europa blinkt uit in niche-manufacturing en geschoolde arbeidskrachten. En Azië profiteert van een ontluikende middenklasse. Ze verdienen allemaal een plek in een gespreide portefeuille.’
Belgische pionier in internationale private equity
Sinds de oprichting in 2018 haalde Integra 650 miljoen euro op bij zo'n 400 ondernemers, family offices en institutionele investeerders. Na een eerste internationaal PE-fonds in 2018 (een Belgische primeur) en een tweede in 2022, lanceerde de Belgische marktleider nu zijn derde PE-fonds.
Diversificatie is een van de fundamenten van beleggen, en dat geldt evengoed voor private equity.
‘Daarvoor is in enkele maanden al 140 miljoen euro opgehaald’, zegt Heirbrandt. ‘Met dat kapitaal bouwen we opnieuw een fonds uit dat investeert in twintig PE-fondsen, aangevuld met een twintigtal co-investeringen. Dat zijn rechtstreekse participaties in bedrijven die al in het portfolio van de subfondsen zitten. We alloceren ongeveer 45 procent aan Noord-Amerika, eenzelfde percentage in Europa en de rest aan Azië.’
Integra richt zich niet op venture capital. ‘We investeren alleen in stabiele, winstgevende bedrijven met positieve cashflow en recurrente omzet’, benadrukt Heirbrandt. ‘Het gaat om bedrijven die een slag groter zijn dan de doorsnee Belgische kmo. En dat in uiteenlopende sectoren: van technologie en consumentengoederen tot gezondheidszorg en packaging. Weer omwille van diversificatie.’
Wij maken het onze investeerders makkelijk door slechts twee- tot driemaal per jaar geld op te vragen.
Investeren zonder rompslomp
Wie zelf gediversifieerd in PE wil investeren, krijgt heel wat huiswerk op het bord. Ontzorging is dan ook een belangrijke troef van Integra. ‘Wil u zelf gediversifieerd in PE investeren, dan heeft u niet alleen heel veel kapitaal nodig, maar heeft u ook per jaar tientallen tot honderden kapitaaltransacties te verwerken. En dat vaak in verschillende jurisdicties en valuta’, zegt Delphine Vanderlinden, finance manager bij Integra.
‘Wij maken het onze investeerders makkelijk door slechts twee- tot driemaal per jaar geld op te vragen. Investeerders kunnen ook hun participaties eenvoudig opvolgen via een beveiligd portaal en krijgen een duidelijke rapportering. Twee- tot driemaal per jaar organiseren we investeringsvergaderingen en onze deur, hier in Zwijnaarde, staat altijd open.’
SAVE THE DATE: Family Capital Tomorrow
Noteer alvast 9 september 2025 in uw agenda. Dan vindt de eerste editie plaats van Family Capital Tomorrow: het event van De Tijd en L’Echo voor bedrijfsfamilies, family offices en hun netwerk. Met Integra als één van de fiere partners.