Advertentie

Econocom verhoogt kapitaal met 41 miljoen euro

©Photo News

Econocom verhoogt zijn kapitaal met 41,2 miljoen euro. Dat is nodig om tegemoet te komen aan de vervroegde terugbetaling van zijn Oceane-obligaties. De kapitaalverhoging creëert ruim 7,8 miljoen nieuwe aandelen en doet de belangen van de (bestaande) aandeelhouders met 6,8 procent verwateren.

De Oceane-obligaties werden midden 2011 uitgegeven. Vorige maand liet de IT-groep weten dat het die vervroegd aflost, tegen 21,048 euro per obligatie. Zowat alle aandeelhouders (99,65%) gingen op het voorstel in. Elke obligatie wordt omgezet in 4 aandelen, tegen 5,25 euro per aandeel.

Econocom vermindert met de versnelde aflossing zijn schulden met 77 miljoen euro en de financiële lasten met 4,7 miljoen euro. In januari heeft de IT-dienstengroep wel een nieuwe obligatie-uitgifte gedaan met terugbetaling in cash en/of nieuwe en/of oude aandelen, voor 175 miljoen euro, maar die heeft volgens het bedrijf een minder verwaterend effect

Advertentie
Advertentie

In het nieuws

Alle artikels meer
Bram Vanhevel van het beurshuis Leleux AB.
Deze 15 kooptips vielen op de VFB-beleggershappening
Tijdens het slotdebat op de jaarlijkse happening van de Vlaamse beleggersfederatie VFB brachten de beursexperts traditioneel een lijstje met tips mee.
Gesponsorde inhoud