Omdat België tijdens Paris Fashion Week herfst/winter 2025 zeer goed vertegenwoordigd was, zetten we vier hoogtepunten in de tricolore verf.
In Parijs eindigde dinsdagavond de laatste van de vier belangrijkste modeweken van het voorjaar van 2025. Op sociale media ging de aandacht naar Coperni’s LAN-party en de comeback van het iconische ‘J’Adior-T-shirt’. Ook de neptorso’s en -borsten van de hand van Karl Lagerfeld Prize 2024-winnaar Duran Lantink passeerden de revue op TikTok, net als Haider Ackermanns eerste Tom Ford-collectie, Sarah Burtons debuut voor Givenchy en dat van Pelagia Kolotouros voor Lacoste.
België op de catwalk
Van Pieter Muliers draagbare ‘Liefde’-sculpturen voor Alaïa tot de catwalkcomeback van de Belgische modepionier Véronique Leroy. Ook de Belgische merken Ester Manas, Marie Adam-Leenaerdt, Christian Wijnants en Ann Demeulemeester prijkten op de Parijse kalender, net als de half-Belgische creatief directeurs Anthony Vaccarello (Saint Laurent) en Nicolas Ghesquière (Louis Vuitton). En van de eerste Chanel-show van die andere half-Belg, Matthieu Blazy, weten we nu al dat die hét hoogtepunt wordt van de volgende Parijse modeweek, in september. Deze enorme groep Belgen in Parijs bleef dus niet onbesproken. Wij maakten een overzicht van onze favoriete tricolore Paris Fashion Week-momenten.
1 | Julian Klausners Dries Van Noten-debuut
Onder de kroonluchters van het negentiende-eeuwse operagebouw Palais Garnier vond op 5 maart voor velen hét hoogtepunt van de modeweek plaats: het catwalkdebuut van Julian Klausner bij Dries Van Noten.
Zijn debuutcollectie ontwierp hij met deze locatie in gedachten; hij werkte zijn veelkleurige looks af met decorelementen uit de opera, zoals fluweel, gordijnkwasten en franjes. Vielen ons ook op tijdens de show: de paillettenjurk, de lange jas in koeienprint, de korsetten in lederen riemen en de bustiers van zijden stropdassen.
De tulbanden doken al op in zijn afstudeercollectie voor La Cambre, de gerenommeerde Brusselse modeschool waaraan hij in 2016 afstudeerde. Daarna liep hij stage bij Maison Margiela en Kenzo, om in 2018 aan de slag te gaan bij Dries Van Noten en daar een jaar later al hoofd van de vrouwenafdeling te worden. In december vorig jaar vertrouwde Dries Van Noten na 150 collecties zijn levenswerk toe aan Klausner.
2 | Courrèges-confetti
Confetti maakte van Nicolas Di Felice's Courrèges-show woensdag een feestje. Alleen pastelroze en dieprood waren de opvallende kleuren in de collectie, maar wij zijn vooral fan van de in jurken en croptops verwerkte sjaals, de zonnebrillen en de nieuwe Cuff Bags.
3 | Vijfde verjaardag
Dé manier om het vijfjarige bestaan van je merk te vieren: een catwalkdebuut tijdens Paris Fashion Week.
Handgemaakt bloemenbehang van het Gentse bedrijf Priem vormde het decor van Meryll Rogges show. Dat herinterpreteerde ze in de prints van sommige van haar jurken, rokken en tops. Vielen ook op in haar najaarscollectie: de felle kleuren, de lange, gewatteerde rokken en de gekrompen tanktops over geruite overhemden.
4 | Bernadette Antwerp
Een ander catwalkdebuut was dat van Bernadette Antwerp. In Parijs presenteerden de Antwerpse ontwerpsters Charlotte en Bernadette De Geyter hun najaarscollectie ‘Sacred Women, Secret World’, een ode aan vrouwelijke kracht en trots. Passeerden de revue: zijden jurken en zacht breiwerk, met daarop polkadots, strikjes, regendruppels en hartjes.